Strona główna > Centrum wiedzy > Zminimalizowanie liczby skrzepów

 


Zminimalizowanie liczby skrzepów

Zwiększenie bezpieczeństwa operatora i pacjenta dzięki odpowiedniej technice pobierania próbek krwi w fazie przedanalitycznej.


Badania pokazują, że w testach laboratoryjnych do 62% błędów występuje w fazie przedanalitycznej. Może to prowadzić do uzyskania nieprawidłowych wyników pacjentów, zakłuć u osób pobierających krew lub uszkodzenie analizatora. [1]


Odpowiednia technika pobierania krwi i prawidłowe wykonywanie poszczególnych czynności pozwala na uniknięcie większości błędów w fazie przedanalitycznej.


Reference

[1] Carraro P et al. Errors in a stat laboratory: Types and frequencies 10 years later. Clin Chem 2007; 53,7: 1338-42.Przewodnik "krok po kroku" jak uniknąć ewentualnych błędów w fazie przedanalitycznej.

Aplikacja oparta jest na dostępnej literaturze i międzynarodowym doświadczeniu. Koncentruje się na fazie przedanalitycznej badania gazometrycznego krwi oraz tym, co można zrobić, aby zmniejszyć liczbę błędów.Strzykawka safePICO - standaryzacja w mieszaniu próbki krwi

Podczas webinarium współorganizowanego przez firmę Radiometer, dotyczącego unikania błędów przedanalitycznych podczas wykonywania badania gazometrycznego, 48% uczestników wskazywało problemy związane z mieszaniem jako najczęściej występujące błędy w fazie przedanalitycznej. Przykładami błędów podczas mieszania są skrzepy lub hemoliza w próbce krwi.

safePICO została zaprojektowana w taki sposób aby pomóc w mieszaniu próbki krwi. Została wyposażona w kulkę mieszającą oraz suchą, zbilansowaną elektrolitowo heparynę, która pomaga uzyskać jednorodną próbkę krwi. Zapewnia to wiarygodne wyniki badań.


Strzykawka safePICO pomaga także zminimalizować inne błędy przedanalityczne:

  • Pęcherzyki powietrza w próbce
  • Zakłucie igłą
  • Nieprawidłowa identyfikacja próbek pacjentów
 


Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o fazie przedanalitycznej


Webinaria i artykuły naukowe dotyczące błędów przedanalitycznych


Badanie gazometryczne krwi - znajdź rozwiązanie dla siebie

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Zapomniałem hasła
Użytkownik nie znaleziony
Wyślij
Pracownik Radiometer? Wpisz nazwę użytkownika sieciowego, aby zresetować hasło
Wysłaliśmy e-mail, aby zresetować hasło
Zresetuj hasło
Hasło zostało zmienione
Wymagana zmiana hasła
Żeby korzystać z MyRadiometer prosimy o zmianę hasła
Hasło zostało zmienione