Przewodnik po oznaczeniu parametrów krytycznych  

Strona główna > Centrum wiedzy > Twój przewodnik po oznaczeniach parametrów krytycznychTwój przewodnik po oznaczeniach parametrów krytycznych

Sześć filmów przeprowadzi Cię przez proces oznaczania parametrów krytycznych

Oznaczenie parametrów krytycznych dostarcza informacji na temat stanu oddechowego i metabolicznego pacjenta w stanie krytycznym dzięki pomiarom pH, dwutlenku węgla (pCO2) i tlenu (pO2) oraz innym istotnym danym, np. elektrolitów, mleczanu i hemoglobiny.


Trzy filmy szkoleniowe wyjaśnią, dlaczego oznaczanie parametrów krytycznych jest ważna w trzech przypadkach pacjentów w stanie zagrożenia życia, w tym z POChP, zatruciem i sepsą.


Ponadto zestaw filmów instruktażowych pozwoli wykonać prawidłowe nakłucie tętnicy, zrozumieć koncepcję równowagi kwasowo-zasadowej we krwi i odczytać wyniki analizy parametrów krytycznych.Oznaczanie parametrów krytycznych w trzech przypadkach pacjentów w stanie krytycznym

PRZYPADEK 1:


Pacjent z POChP

(4:45) Pacjent z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) został przewieziony do szpitalnego oddziału ratunkowego z zaburzeniami świadomości i utrudnionym oddychaniem. Co oczywiste, konieczne jest natychmiastowe działanie, ale co spowodowało ten stan?


Case 2:

Case 3:

Chłopiec z zatruciem

(4:19)6-letni chłopiec został przewieziony na SOR z zaburzeniami mowy, utrudnionym oddychaniem, zaburzeniami świadomości i zapachem alkoholu wydobywającym się z ust. Czy ma niewydolność nerek, czy jest to przypadek zatrucia?

Pacjentka z sepsą

(3:51) 60-letnia kobieta zostaje przewieziona na SOR z podejrzeniem sepsy. Oznaczenie parametrów krytycznych wykazało, że pacjentka cierpi z powodu kwasicy metabolicznej, a w badaniu RTG potwierdzono zapalenie płuc. Pacjentka nie reaguje na antybiotykoterapię.Filmy instruktażowe dotyczące oznaczania parametrów krytycznych

Jak wykonać prawidłowo nakłucie tętnicy


(4:00) Ważne jest prawidłowe wykonanie nakłucia tętnicy, aby zapobiec błędom przedanalitycznym, które mogą doprowadzić do uzyskania nieprawidłowych wyników. Ten film przedstawia, jak prawidłowo wykonać nakłucie tętnicy.

Koncepcja równowagi kwasowo-zasadowej


(5:49) Choroby, zatrucia, urazy i inne zaburzenia wpływają na zmiany równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Ten film wyjaśnia, w jaki sposób płuca i nerki pomagają utrzymać prawidłowe pH krwi w celu utrzymania homeostazy oraz dlaczego obliczenie luki anionowej może być ważnym etapem identyfikacji zasadniczej przyczyny kwasicy metabolicznej.

Interpretacja wyników analizy parametrów krytycznych

(5:00) Po pomiarze próbki krwi tętniczej za pomocą analizatora parametrów krytycznych ABL uzyskuje się wyniki. Poziom pH, pCO2 i stężenie wodorowęglanu są istotne dla ustalenia, czy pacjent cierpi z powodu kwasicy oddechowej lub metabolicznej bądź też zasadowicy oddechowej lub metabolicznej. Ten film przedstawia łatwą metodę interpretacji wyników.

Przeprowadzimy Cię przez proces interpretacji parametrów krytycznych

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc w zakresie oznaczania parametrów krytycznych.

Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie drogą telefoniczną lub mailową.


* Pole wymagane

Chciałbym/chciałabym otrzymywać wiadomości i informacje od firmy Radiometer za pośrednictwem mojego preferowanego kanału komunikacyjnego zaznaczonego poniżej. Rozumiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.
Przesyłając niniejszy formularz, potwierdzam, że zapoznałem/zapoznałam się z informacją o ochronie danych osobowych i ją rozumiem.

Webinaria szkoleniowe dotyczące pomiaru parametrów krytycznych

Evolution of blood gas testing - Part 2

Presented by Ellis Jacobs, PhD, Assoc. Professor of Pathology, NYU School of Medicine


Minimizing pre-analytical errors in blood gas testing

Presented by Ana-Maria Simundic, PhD, Prof. of Medical Biochemistry, Zagreb University, Zagreb, Croatia
Pobierz podręcznik dotyczący oznaczeń parametrów krytycznych

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący gazometrii i pomiaru innych parametrów krytycznych w sytuacji badań w nagłych przypadkach

Download Radiometer's acute care testing handbook


Znajdź idealne rozwiązanie w zakresie oznaczania parametrów krytycznych

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Zapomniałem hasła
Użytkownik nie znaleziony
Wyślij
Pracownik Radiometer? Wpisz nazwę użytkownika sieciowego, aby zresetować hasło
Wysłaliśmy e-mail, aby zresetować hasło
Zresetuj hasło
Hasło zostało zmienione
Wymagana zmiana hasła
Żeby korzystać z MyRadiometer prosimy o zmianę hasła
Hasło zostało zmienione