Radiometer włączył się do walki z sepsą wprowadzając szybki test do oznaczania prokalcytoniny (PCT)

Radiometer włącza się do walki z sepsa

Radiometer czołowy dostawca rozwiązań do przyłóżkowej diagnostyki, pomaga zwiększyć świadomość dotyczącą wczesnego rozpoznania sepsy, globalnego zagrożenia dotykającego ponad 20 milionów ludzi każdego roku

września 8, 2015

Objawy bardzo często są niejednoznaczne i niespecyficzne, co bardzo utrudnia rozpoznanie. Bardzo często sepsa  zostaje przeoczona  lub rozpoznana zbyt późno, co w ostateczności ma katastrofalne konsekwencje; ponad 30 procent pacjentów cierpiących z powodu sepsy umiera.

Radiometer podkreśla wagę rozpoznania i szybkiego wdrożenia adekwatnej antybiotykoterapii w jak najwcześniejszym etapie choroby. Bogate portfolio testów do diagnostyki przy łóżku pacjenta dostarcza lekarzom i diagnostom kluczowych markerów do rozpoznania sepsy obejmujących glukozę, bilirubinę, mleczan,białe krwinki, białko C-reaktywne, kreatyninę i gazometrię. Uzupełnieniem wcześniej wymienionych tetsów jest ostatnio wprowadzony przez Radiometer test, pozwalając  na szybki i właściwy pomiar prokalcytoniny(PCT) - markera z wyboru wspomagającego rozpoznanie sepsy- co pozwala na podjęcie kluczowych decyzji terapeutycznych w czasie 21 minut.

Szybkie testy wykonywane przy łóżku pacjenta znacząco skracają czas wykonania oznaczenia, pozwalając lekarzowi na postawienie diagnozy szybciej, bo im wcześniej sepsa  jest rozpoznana, tym większa szansa na powrót do zdrowia.

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z Radiometer lub odwiedź stronę Sepsisdetection.

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Zapomniałem hasła
Użytkownik nie znaleziony
Wyślij
Pracownik Radiometer? Wpisz nazwę użytkownika sieciowego, aby zresetować hasło
Wysłaliśmy e-mail, aby zresetować hasło
Zresetuj hasło
Hasło zostało zmienione
Wymagana zmiana hasła
Żeby korzystać z MyRadiometer prosimy o zmianę hasła
Hasło zostało zmienione