Radiometer włączył się do walki z sepsą wprowadzając szybki test do oznaczania prokalcytoniny (PCT)

Radiometer wspiera Światowy Dzień Sepsy 2016

Radiometer ma przyjemność poinformować, że wspieramy tegoroczny Światowy Dzień Sepsy 13 Września, kontynuując swoje zaangażowanie w walkę z tym zagrażające życiu schorzeniem.

września 7, 2016

Radiometer ma przyjemność poinformować, że wspieramy tegoroczny Światowy Dzień Sepsy 13 Września, kontynuując swoje zaangażowanie w walkę z tym zagrażające życiu schorzeniem. Inicjatywa ta jest kluczowym elementem dążenia do zmniejszenia wskaźników śmiertelności z powodu sepsy - numeru jeden wśród przyczyn zgonów na całym świecie. Zjawisku temu można zapobiec poprzez podkreślenie znaczenia wczesnej diagnostyki i wczesnego rozpoznania sepsy.

Każdego roku sepsa dotyka ponad 25 milionów ludzi, z czego prawie jedna trzecia przypadków kończy się śmiercią. Światowy Sojusz do Walki z Sepsą (Global Sepsis Alliance), uważa że można uratować 800.000 osób rocznie przez promowanie wydarzeń, takich jak Światowy Dzień Sepsy. Niniejsza współpraca jest częścią trwającego  zobowiązania ze strony Radiometr do poprawy globalnego stanu opieki zdrowotnej, poprzez zwiększenie świadomości na temat sepsy oraz zapewnienie pracownikom służby zdrowia narzędzi, które pomogą wcześniej  zdiagnozować i rozpocząć leczenie, zwiększając tym samym szanse pacjentów na powrót do zdrowia.

Radiometr oferuje najszerszy zakres parametrów diagnostycznych odpowiadających potrzebom aktualnych wytycznych dotyczących diagnostyki i leczenia sepsy. W ubiegłym roku firma wprowadziła na rynek test do pomiaru prokalcytoniny (PCT) - markera ułatwiającego rozpoznanie sepsy – którego wynik na analizatorze  AQT90 FLEX uzyskamy w 21 minut. W połączeniu  z innymi parametrami z portfolio firmy Radiometr - liczbą białych krwinek, CRP, kreatyniną, bilirubiną, mleczanami i gazometrią krwi – pomaga ona znacznie skrócić czas rozpoznania sepsy, poprawiając tym samym szanse pacjentów na całkowite wyleczenie.

Prezes Radiometer Henrik Schimmell, skomentował: "Jesteśmy dumni, że wspieramy Światowy Dzień Sepsy, ponieważ jest to idealne uzupełnienie naszego stałego zaangażowania w poprawę globalnego stanu opieki zdrowotnej poprzez zapewnienie niezawodnych, szybkich i łatwych narzędzi do diagnostyki pacjenta. Poprzez podnoszenie świadomości o zagrożeniu ze strony sepsy, możemy spowodować, że więcej osób przetrwa ten potencjalnie śmiertelny stan chorobowy. "

Aby dowiedzieć się więcej o światowym Dniu Sepsy, odwiedź http://www.world-sepsis-day.org

Aby dowiedzieć się więcej o urządzeniach do szybkiej diagnostyki firmy Radiometer skontaktuj się z nami  info@radiometer.pl 

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Zapomniałem hasła
Użytkownik nie znaleziony
Wyślij
Pracownik Radiometer? Wpisz nazwę użytkownika sieciowego, aby zresetować hasło
Wysłaliśmy e-mail, aby zresetować hasło
Zresetuj hasło
Hasło zostało zmienione
Wymagana zmiana hasła
Żeby korzystać z MyRadiometer prosimy o zmianę hasła
Hasło zostało zmienione