Strona główna > O nas > Lider w oznaczaniu parametrów krytycznych

Lider w oznaczaniu parametrów krytycznych

Rola firmy Radiometer w historii oznaczania parametrów krytycznych

  • Lider w dziedzinie oznaczania parametrów krytycznych od 1954 r.
  • Ciągłe innowacje i rozwój ukierunkowany przez użytkowników
  • Ponad 500 000 próbek badanych za pomocą analizatora firmy Radiometer każdego dniaCzym jest gazometria?

Kiedy u pacjenta w stanie krytycznym występuje choroba układu oddechowego lub zaburzenia metaboliczne, oznaczanie parametrów krytycznych we krwi tętniczej ma kluczowe znaczenie dla oceny jego stanu, podjęcia odpowiednich decyzji diagnostycznych oraz monitorowania efektów potencjalnego leczenia.


Analiza parametrów krytycznych polega na pomiarze stężenia tlenu (O2), dwutlenku węgla (CO2) oraz odczynu (pH) krwi, a także stężeń innych parametrów, np. mleczanu, glukozy, hemoglobiny, kreatyniny i elektrolitów.


Pacjenci w stanie krytycznym są często bardzo niestabilni, a wartości parametrów krytycznych mogą ulegać szybkim zmianom, co wymaga szybkiej interwencji ze strony personelu medycznego.


 

Dlaczego szybkie i wiarygodne wyniki mają kluczowe znaczenie

Wynik oznaczenia parametru krytycznego odzwierciedla aktualny status pacjenta. W związku z tym często konieczne jest wielokrotne pobieranie krwi w celu monitorowania stanu pacjenta.


Dlatego krótki czas oczekiwania na wyniki (ang. Short Turn Around Time, STAT) ma zasadnicze znaczenie w przypadku oznaczania parametrów krytycznych.

 

Wszystkie analizatory parametrów krytycznych firmy Radiometer dostarczają szybkich i wiarygodnych wyników w czasie mierzonym w sekundach z próbki krwi o bardzo małej objętości.Droga do objęcia pozycji lidera w dziedzinie oznaczeń parametrów krytycznych

Założona w 1935 r. firma Radiometer koncentrowała się początkowo na elektronicznych przyrządach pomiarowych przeznaczonych dla rozwijającej się branży radiowej.


Ale w obliczu dużej epidemii polio, jaka wystąpiła w Europie w latach 1952–53, kiedy to wiele dzieci zmarło z powodu niewydolności oddechowej, firma Radiometer opracowała urządzenie pomagające ustalić status oddechowy u dzieci na podstawie pomiaru wartości pH i pCO2 we krwi.


Ta zmiana ścieżki rozwoju w dziedzinę technologii medycznej była przełomowym etapem w historii firmy Radiometer.


Od momentu wynalezienia pierwszego na świecie analizatora parametrów krytycznych w 1954 r. firma Radiometer pozostaje liderem branży.


Obecnie analityczna dokładność produktów firmy Radiometer jest tak znana, że inni producenci wykorzystują analizatory parametrów krytycznych firmy Radiometer jako urządzenie referencyjne.Innowacyjna technologia oparta na potrzebach użytkowników


Każdego dnia na całym świecie ponad 500 000 próbek krwi oznaczanych jest za pomocą urządzeń firmy Radiometer.


Misją firmy Radiometer jest pomoc personelowi medycznemu w  podejmowaniu decyzji ratujących życie. Ponadto naszą wizją jest usprawnienie globalnej ochrony zdrowia dzięki wiarygodnej, szybkiej i łatwej diagnostyce.


W firmie Radiometer stale pracujemy nad rozwojem wiodącej technologii, dostarczając rozwiązania do gazometrii, które są wiarygodne, szybkie i proste w nauce i użytkowaniu.


Każdy produkt łączy w sobie wiele lat badań, analizy procesów pracy w szpitalach, potrzeby użytkownika i oceny skuteczności.


Zajrzyj za kulisy razem z naszymi inżynierami, którzy poświęcili ponad dziesięć lat na rozwiązanie zagadki, aby opracować oznaczenie kreatyniny i mocznika w analizatorze parametrów krytycznych ABL90 FLEX PLUS.

  

Przewodnik po oznaczaniu parametrów krytycznych

Oznaczenie parametrów krytycznych wymaga ścisłego przestrzegania najlepszych praktyk w trakcie całego procesu, w tym w fazie przedanalitycznej, analitycznej i postanalitycznej.

Jakość próbki krwi ma kluczowe znaczenie dla jakości wyniku.

Analiza parametrów krytycznych charakteryzuje się tendencją do występowania kilku błędów przedanalitycznych, które mogą pojawić się w trakcie procedury pobierania i przygotowania próbek, co może mieć niekorzystny wpływ na wyniki oznaczenia.

Dla zapewnienia dokładnych wyników oznaczenia jest bardzo ważne, aby użytkownicy przeszli odpowiednie szkolenie oraz ocenę kompetencji.

Dlatego zebraliśmy zestaw filmów edukacyjnych i materiałów szkoleniowych na temat pobierania próbek krwi tętniczej do gazometrii, równowagi kwasowo-zasadowej i sposobu interpretacji wyników oznaczenia.Guide to blood gas analysis

 


Webinaria dotyczące pomiaru parametrów krytycznych

Evolution of blood gas testing - Part 1

Presented by Ellis Jacobs, PhD, Assoc. Professor of Pathology, NYU School of Medicine


Minimizing pre-analytical errors in blood gas testing

Presented by Ana-Maria Simundic, PhD, Prof. of Medical Biochemistry, Zagreb University, Zagreb, Croatia
Pobierz podręcznik dotyczący oznaczeń parametrów krytycznych

Pobierz bezpłatny poradnik dotyczący gazometrii i pomiaru innych parametrów krytycznych w sytuacji badań w nagłych przypadkach

Download Radiometer's acute care testing handbook


Znajdź idealne rozwiązanie w zakresie oznaczania parametrów krytycznych

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies

Pliki cookies
Zapomniałem hasła
Użytkownik nie znaleziony
Wyślij
Pracownik Radiometer? Wpisz nazwę użytkownika sieciowego, aby zresetować hasło
Wysłaliśmy e-mail, aby zresetować hasło
Zresetuj hasło
Hasło zostało zmienione
Wymagana zmiana hasła
Żeby korzystać z MyRadiometer prosimy o zmianę hasła
Hasło zostało zmienione